اولین رستوران با تکنولوژی پرینت سه بعدی در جهان

طراحان با ذوق در کشور انگلستان یک رستوران منحصربفرد ساخته‌اند که در آن تمامی وسایل و حتی غذاها توسط پرینتر سه بعدی ساخته می‌شود. گفتنی است، علاوه بر غذا و مبلمان، مشتریان این رستوران نیز می‌توانند از عینک مخصوص برای تماشای سه بعدی غذاها و تزئینات داخلی رستوران استفاده کنند. نخستین شعبه این رستوران با نام Hipster، در لندن افتتاح شده است، در این مکان منوی غذا در اختیار مشتری قرار می‌گیرد و مشتری پس از انتخاب غذا منتظر چاپ و تهیه خوراکی مورد نظر خود توسط پرینتر می‌ماند. بازوی روبوتیک پس از پرینت غذا آن را از روی دستگاه برداشته به میز مشتری هدایت می‌کند. پرینت غذا توسط سوزن‌هایی مشابه کارتریج پرینتر انجام می‌شود و نیز طراحی‌های زیبایی برای انواع غذاها انجام می‌شود تا رضایت مشتری را بدست آورد.

در حال حاضر مشتریان این رستوران باید حدود ۲۵۰ پوند برای هر وعده هزینه کنند، و مسئولین رستوران امیدوار هستند در آینده بتوانند شعبات جدیدی در سراسر جهان افتتاح کنند. در این رستوران ترکیبی از جدیدترین فناوری‌های الکترونیکی و روبوتیک برای سفارش، تولید غذا و توزیع آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسل جدیدی از رستوران‌ها در دنیای امروز است.

علاوه بر غذا سایر وسایل در این رستوران از جمله قاشق و چنگال، صندلی، میزها، دستمال سفره، لیوان و ظروف سرو غذا نیز توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده‌اند و تنها از انسان‌ها برای حمل و نقل مواد غذایی اولیه مورد نیاز پرینتر و نیز خارج کردن زباله‌ها و نظافت رستوران استفاده می‌شود. علاوه بر وعده غذای اصلی، روبات‌های این رستوران می‌توانند دسر و پیش غذاهایی مانند انواع شکلات با طعم‌ها و شکل‌های مختلف را نیز پرینت بگیرند. هدف از ساخت این نمونه رستوران‌ها کاهش بیماری و خطاهای انسانی همچنین بهره‌گیری از انواع فناوری‌های مدرن برای تولید مواد غذایی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =